Z Panských lesů

Dramé Z Panských lesů


Dramé - porod

Omlouvám se, že to píši až teď, ale ono to nebylo jednoduché. Dramé porodila v noci z pátku na sobotu tři štěňátka. Pak se ale ani po provokačce nerodilo nic. Takže, po dohodě s veterinářem (díky za takového člověka, který přijel ve 2:30 ke štěňatům), jsme se dohodli na 7hod. ráno a byl proveden císařský řez.

Dramé by neporodila sama v žádném případě. Štěnda nebyla za sebou, ale na obou stranách byla dvě vedle sebe v děloze. Děloha feny nepracovala, jak by měla, což mělo za následek i ztrátu mléka.

Domů jsem vezla sedm štěňátek. Celkový počet byl 10 štěňátek. 6 fenek a 4 psi. Bohužel, jedna fenečka dnes v noci uhynula. Ještě jsem ji pozdě večer vezla k p. veter., ale zřejmě tam byl nějaký vnitřní problém.

Zatím krmím uměle a věřte, že si moc přeji, aby fenka začala kojit.

Mimina mají chuť do života, velice krátce po císaři se probrala a začala řvát. Dvě jsou docela drobná, takže dostávají častěji. Jinak jsou všechna ohromně pohyblivá a vitální, což se o mně v této chvíli říct nedá.

Doufám, že vše bude dobré, i když vím, že musím počítat se vším. Jo, člověk si nemůže být ničím jistý. Po dvou absolutně bezproblémových porodech si to Dramka vybírá. Dává se ale po náročném zákroku rychle dohromady, hned o ně začala pečovat.
Budu podávat zprávy.Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS! Opera web browser
Vytvořil: jamlc (@) volny.cz