Z Panských lesů

Dramé Z Panských lesů


Dramé naposledy matkou?


Po rozhovoru s panem veterinářem, jehož rad a názoru si moc vážím a který zná dokonale všechny moje fenky, jsem se rozhodla dát Dramé naposled nakrýt.

Měla jsem několik typů na psíky, kteří by našemu chovu určitě prospěli a přinesli by nepříbuznou krev. S majiteli těchto chovných psů jsem v kontaktu a v budoucnu se jistě ukáží jejich potomci a usnadní tak případné rozhodování. To už by se ale jednalo o Jóakarat, která je zatím hezkou, divokou mladou dámou a jen čas ukáže, jestli se stane i chovnou fenou.


Podle krevních testů vyšel jako nejlepší termín k nakrytí Dramé 6. února a “možná” 7. února dopoledne. Protože jsem měla v sobotu pracovní povinnosti, které se nedaly odložit, vyrazili jsme v noci ze soboty na neděli směr Maďarsko – Kald. Na poslední chvíli mi majitelka psa usnadnila cestu a sešli jsme se v Bratislavě.

Dramé se naprosto bez problému nechala nakrýt 14. den a určitě by byla v pohodě i den následující. A moc si to užila, přestože počasí bylo opravdu hrozné. 12. a 13. den je na ni brzy. Zdá se to jako nepodstatná poznámka, ale bude velmi užitečná pro majitelé, kteří chtějí případně chovat na dcerách této fenky.

Dramé byla nakryta psem Vadászfai Góbé. Tohoto psa znám, jeho potomci se mi velmi líbí. Góbé je pes středně silné kostry, optimální výšky a výborné povahy, HD A. Jeho otec působí jako chovný pes v Anglii.Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS! Opera web browser
Vytvořil: jamlc (@) volny.cz